Bratislava 9. septembra 2017 (/HSP/Foto:HSP)

Krčmová bitka v Banskej Bystrici z ktorej sa vyšetrovateľ a špeciálny sudca snažili vyrobiť rasovo motivovaný čin, sa v mainstreamových médiách opäť stala témou na očierňovanie sudcu Najvyššieho súdu Štefana Harabina, ktorý v tejto kauze rasovo motivovaný útok zamietol. Do útoku na Harabina zavelil verejnoprávny rozhlas s podporou ďalších mainstreamových médií
Právni analfabeti zo spomenutých médií bez toho, aby poznali spis a dôkaznú situáciu servírujú čitateľom len skutočnosti, ktoré sa im hodia do multikultúrnej propagandy.
Mainstreamu veľmi záležala na tom, aby v tomto “pilotnom projekte”, ako bitku nazýval, padol odsudzujúci rozsudok

A tak sa dozvedáme, ako píše Peter Kapitán zo SME, že:
„Vo februári napadli útočníci v banskobystrickom bare francúzskeho študenta, ktorý tam bol na študijnom pobyte. Páchateľ mu pri útoku rozrezal tvár od spánku až po pery rozbitým pohárom.

V pokračovaní útoku mu zabránili až okolostojaci, páchateľ podľa prokuratúry na študenta kričal vulgarizmus v spojení so slovami čierny a černoch. Harabinov senát konštatoval, že označenie černoch v tomto prípade nie je rasizmus, ale len označenie osoby s určitými fyziologickými znakmi.“
Jeho kolegyňa šéfredaktorka SME Beata Baloghova ho dopĺňa:
„Harabinov senát nevidí rasizmus v násilnom útoku na francúzskeho študenta tmavej pleti. A to ani vtedy, keď útočník spojí vulgarizmus so slovom černoch a rozreže študentovi tvár od spánku až po pery. Podobná sudcovská slepota priamo posmeľuje rasistov rôznych odvarov, aby svojej nenávisti dali voľný priebeh. Súd im naservíroval návod, ako zmlátiť černocha, pokropiť ho nadávkami, a ak prípad skončí u Harabina, tak môžu odkráčať z väzby.“
Obidvaja „novinári“ účelovo zamlčali, že “útočiaci” bystričan mal vybité zuby a že nebol stanovený ani mechanizmus poranenia černocha, teda či dostal s pohárom do hlavy, alebo či sa poranil črepmi s popadaných pohárov pri zápase na zemi. Traja svedkovia, priatelia černocha, síce začiatok bitky nevideli, ale všetci zhodne vypovedali že dôvodom bolo to, že bol jediný černoch v bare. Výpoveď bola od slova do slova identická a vyšetrovateľ ju zaprotokoloval do spisu spôsobom „copy &paste“ aj s gramatickými chybami. Každý svedok pritom musí byť vypočutý separátne a je vylúčené, aby všetci traja vypovedali o bitke zhodne od slova do slova. Vyšetrovateľ si navyše vyrobil rasový motív na základe toho, že obvinený dal na facebooku like Slovenskému hnutiu obrody a že podľa svedkov mal pri bitke černocha nazvať čierny k…t.
Harabin vtedy k prípadu povedal: „Tak keď je tu bitka, tak je tu verzia poškodeného a verzia obvineného. Obvinený tvrdí, že bitku začal černoch, ktorý mu dal do sánky” a vybil mu zuby. Černoch tvrdí, že ho obvinený udrel pohárom po tvári. Lekárska správa na černocha je, že mal rezné rany, ale nie je stanovený mechanizmus, či došlo k úderu pohárom, alebo či vzniklo zranenie z popadaných pohárov, keď spadli obaja na zem. Lekárska správa na obvineného, ktorý mal vybité zuby, sa však neurobila.“
Harabinov senát v odôvodnení uviedol, že nie je neštandardné, ak počas bitky jej aktéri používajú nadávky a spájajú ich s rôznymi vlastnosťami. Ako príklad uviedol, že pri bitke sa môže vykrikovať aj k****t plešatý alebo zubatý. Podrobne sme o prípade písali tu.
V rovnakom demagogickom znení, aké predviedol denník SME, sa niesla aj reportáž verejnoprávneho rozhlasu. Reportáž začína od 5 min: 25 sekundy.
Zdá sa, že totalitná sekta, na verejnosti vystupujúca pod označením liberálna demokracia, si veľmi želá, aby boli ľudia zatváraní už na základe výkrikov, ktoré sú v rozpore s ich ideológiou. Našťastie zatiaľ, aspoň v prípade, keď váš spis dostane Harabin, rozhoduje zákon.
Liberálni demokrati sa však snažia takéto „nedostatky“ v súdnictve kompenzovať iniciovaním šikany prostredníctvom mimovládok a médií a vyvinúť napríklad nátlak na zamestnávateľa, aby takéto osoby prepustil zo zamestnania. Stalo sa tak v prípade moderátorky Martiny Šimkovičovej, ktorá musela odísť z práce, lebo zdieľala na facebooku  status o utečencoch, ktorý ich na rozdiel od denníka SME, nevykresľoval ako lekárov a inžinierov.
Tiež sa tak stalo v prípade moderátorky Kristíny Kormúthovej, ktorá podľahla návalu zlosti, ktorý sa jej zmocnil, keď sa skoro ráno zobudila na rachot v dome. „To pritom nejaký nedonosený smradľavý Cigán vám z domu kradne 4-metrovú odkvapovú rínu, napísala vtedy na svoj facebook.
S podobnými odhaleniami, ktoré súdy zatiaľ netrestajú, im pomáhajú rôzny treťosektoroví udavači, ktorí monitorujú nenávisť na internete. O ich školení sme písali tu.
Tí najagilnejší sú odmeňovaní cenami ako Biela vrana, či Európsky občan.