Bratislava 12. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Po tom, čo kontroverzný denník SME obhajoval pedofíliu, dno prerazil aj portál Aktuality.sk, ktorý zrejme len preto, aby vytiahol lídra progresívcov Michala Trubana z drogovej šlamastiky, spravil rozhovor s kontroverzným lekárom, ktorý obhajuje drogu LSD ako niečo neškodné a dokonca za určitých okolností aj prospešné

Na snímke Michal Truban

Po tom, čo sa prevalila drogová kauza lídra strany Progresívne Slovensko, Michala Trubana, je zaujímavé sledovať, ako reagujú mainstreamové médiá, ktoré inak robia progresívcom doslova predvolebnú kampaň.

Žiadne prekvapenie sa nekoná. Mainstream sa snaží Trubanovu drogovú kauzu ututlať. Niektoré médiá uvalili absolútnu cenzúru, iné zverejnili o tom jeden malý článok, niektoré sa dokonca pustili do obhajoby Trubana a jeho drog.

Truban najprv tvrdil, že si dal na výške len “jedného jointa”. Neskôr však natočil video, kde priznal marihuany “trochu viac” a tiež tvrdšiu drogu LSD.

Portál Aktuality.sk preto ako kostlivca zo skrine vytiahol psychiatrického lekára, ktorý túto drogu obhajuje.

Slovenský psychiater Ján Kohút pôsobiaci vo Švajčiarsku v rozhovore pre Aktuality najprv vysvetlil, o akú drogu sa jedná:

“LSD je psychedelická, resp. psychoaktívna substancia, ktorá bola synteticky vynájdená v roku 1943 vo Švajčiarsku.”

Neskôr začal kontroverzný psychiater drogu obhajovať a velebiť :

“Zmení to pohľad na život. Dokonca sú k tomu štúdie, kde opýtaní zaradili skúsenosť s LSD alebo s iným psychedelikom k jedným zo štyroch najpôsobivejších udalostí v ich živote, popri narodení prvého dieťa alebo strate rodiča.

Viem si predstaviť, že veľa ľudí hovorí, že to, ako sa spoznali počas skúsenosti s LSD, im pomohlo viac ako dvadsať rokov psychoterapie alebo psychoanalýzy. Určite to mení človeka.”

Prišla aj otázka konkrétne o Trubanovi. Psychiater tvrdí, že droga mu neuškodila, ale skôr pomohla:

“Ale ja si nemyslím, že jemu, jeho psychike a jeho osobnostnému rozvoju to poškodilo tak, že by nebol schopný alebo príčetný. Skôr naopak. Je to skúsenosť, ktorá môže byť v živote človeka dôležitá.”

Lekár vytiahnutý zo skrine sa ďalej snaží bagatelizovať zlé účinky LSD a tvrdí, že v porovnaní s inými drogami vlastne o nič nejde, a dokonca je prospešná: “Ja radím skúsenosť s LSD ako potencionálne prínosnú, ale v bezpečnom prostredí.”

Samotný lekár na záver priznal, že so svojimi názormi na LSD je medzi ostatnými psychiatrami v menšine. Je teda otázne, prečo Aktuality.sk spravili rozhovor s týmto menšinovým lekárom, ktorý ako jeden z mála obhajuje LSD.

Zrejme to bolo skutočne o tom, že potrebovali obhájiť Trubanov exces s drogami, aby jeho kauzu banalizovali. Predstavme si, že by podobnú kauzu mal líder SMERu Robert Fico. To by boli palcové titulky každý deň po dobu niekoľkých týždňov o tom, aký je to obrovský škandál a vyzývali by predsedu SMERu na odstúpenie.

Je tiež otázne, čo robí polícia Slovenskej republiky okrem toho, že sa na Facebooku hraje na lovca HOAXov a dezinformácií a dáva pokuty vodičom. Máme tu už 2 podozrenia na trestný čin šírenia toxikománie v podobe Michala Trubana, ktorý sa o drogách pred študentmi vyjadroval až príliš pozitívne a lekára, ktorý tú šíri bludy o tom, ako je tvrdá droga LSD prínosná.

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj