Slovensko 17. októbra 2017 (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann)

Magdaléna Vášáryová, herečka a bývalá politička i kandidátka na prezidentku SR, vysvetlila novinárovi Eugenovi Kordovi, sa šokovaná pozastavila nad tým, že Rusko neovplyvnilo rakúske voľby cez fake news, hoaxi a konšpirácie a samozrejme našla aj “odpoveď”.
Na snímke Magdaléna Vášáryová

„Vyzerá to tak, že Rusi neovplyvňovali voľby, čo je teda veľké prekvapenie,“ konštatovala šokovaná známa herečka a dodala, že faktom je, že Rusko ovplyvňuje české voľby.
Podľa nej Rusko tiež ovplyvňovalo nemecké a francúzske voľby, ovplyvnilo brexit a samozrejme voľby v USA.
Vášáryová je prekvapená, že rakúske voľby Ruskom ovplyvnené neboli. „Už dva týždne sa pýtam všetkých v Rakúsku, ktorých poznám, či cítia  fake news, maskýrovky (klamstvá), ako sa teraz hovorí,“ vysvetlila a dodala, že nech sa pýtala kohokoľvek, nik to nepocítil.
Rýchlo však našla odpoveď ta túto hádanku. Podľa jej slov sú dve možné vysvetlenia: 1. Rakúsko je dlhodobo, jasne, nie priamo v ruskom vplyve, v tom význame, že Rakúšania už v roku 1968 vedeli dva dni vopred, že prídu Rusi, ale zastavia sa na hraniciach Rakúska a Rakúšania sa nemusia báť. 2. Rusi sú už v Rakúsku a majú tam peniaze – to je také švajčiarsko-ruské, keďže Rusi v Rakúsku kúpili hotely, vily, uložili si tam peniaze.
Na jej vysvetlenie reagoval aj samotný Korda: “To mi nenapadlo,” celý prekvapený.
V súvislosti s výsledkom rakúskych volieb Vášáryová dodala, že Rakúsko sa nezmení.
Bývalá politička sa tiež vyjadrila k téme sankcií voči Rusku. „Mnohí Rakúšania sú totiž proti sankciám voči Rusku, pretože to znamená, že sa nedostane ďalší prísun peňazí do Rakúska,“ vysvetlila.