Budapešť 24. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)
 
Americký štát Florida bude v centre záujmu maďarského prezidenta Jánosa Ádera s manželkou Anitou Herczegovhou počas ich začínajúcej sa návštevy Spojených štátov

Na snímke prezident Maďarskej republiky János Áder

Najvyšší maďarský predstaviteľ odcestoval v stredu do USA, kde sa v Sarasote na Floride zúčastní a vystúpi s prejavom na slávnosti miestnej maďarskej komunity pri príležitosti výročia maďarskej revolúcie a boja za slobodu z roku 1956.
Vyplýva to z informácií tlačovej agentúry MTI s odvolaním sa na úrad hlavy štátu.
Ešte pred spomienkovou slávnosťou v Sarasote János Áder položí veniec k pamätníku pripomínajúcom revolúciu spred 62 rokov v Miami, zavíta do tamojšieho Maďarského domu a stretne sa s miestnym starostom Francisom X. Suarezom.
Maďarský prezident sa 29. októbra zúčastní aj na otvorení vedeckej konferencie zväzovej organizácie amerických lekárov maďarského pôvodu (HMAA) v Sarasote, na ktorom takisto vystúpi s príspevkom.
V rámci programu návštevy na Floride, ktorá potrvá do 30. októbra, by sa János Áder mal stretnúť aj s predstaviteľmi maďarských komunít v Miami a Naplese.
 
Príspevok Maďarský prezident Áder si výročie revolúcie pripomenie s krajanmi na Floride zobrazený najskôr Hlavné správy.