Maďarský parlament schválil zdanenie podpory na pomoc prisťahovalectvu

Budapešť 20. júla 2018  (TASR/HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)
 
Poslanci maďarského parlamentu v piatok schválili novelu daňového zákona a návrh na mimoriadne zdanenie zahraničného financovania podpory prisťahovalectva, informovala agentúra MTI.

Ilustračné foto

Organizácie sídliace v Maďarsku, ktorých činnosť smeruje k podpore prisťahovalectva, budú v zmysle prijatého zákona musieť zaplatiť 25-percentnú daň zo všetkých zahraničných finančných príspevkov. Príjmy z tejto dane budú slúžiť výhradne na financovanie úloh spojených s ochranou štátnych hraníc, píše MTI.
Do činností na podporu prisťahovalectva právna norma zaraďuje mediálnu kampaň, semináre pre médiá, vybudovanie a prevádzkovanie sietí na podporu prisťahovalectva, organizovanie vzdelávania, ale aj propagandu v prospech prisťahovalectva.
V rámci novely daňového zákona poslanci schválili v piatok aj viaceré úpravy daní, medzi nimi aj rozšírenie daňových úľav pre viacdetné rodiny.
Parlament 20. júna v súvislosti s prisťahovalectvom prijal aj návrh balíka zákonov na potlačenie migrácie. Podľa neho bude možné napomáhanie a podporu ilegálneho prisťahovalectva trestne stíhať.
Európska komisia (EK) vo štvrtok iniciovala právne konanie voči Maďarsku pre uvedený balík označovaný ako “Zastavme Sorosa”.
 
Príspevok Maďarský parlament schválil zdanenie podpory na pomoc prisťahovalectvu zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)