Maďarský parlament schválil predĺženie premlčacej doby pre korupčné kauzy

Budapešť 19. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Tamas Kovacs/MTI via AP)

Poslanci maďarského parlamentu schválili dnes novelu trestného zákona, v zmysle ktorej sa premlčacia doba v prípade korupčných trestných činov predlžuje až na 12 rokov. Návrh v zrýchlenom konaní podporili všetci z prítomných 170 poslancov, informovala agentúra MTI.
Ilustračné foto

Novela vstúpi do platnosti tretí deň po jej zverejnení v oficiálnom vestníku.
Zástupca predsedu parlamentnej frakcie ultrapravicovej strany Jobbik Gábor Staudt v pondelok vo všeobecnej rozprave k návrhu uviedol, že ide o reakciu na iniciatívu pod vedením bývalého poslanca za ochranársku stranu Politika môže byť iná (LMP) Gábora Vágóa vypísať o tejto otázke referendum.
Zbieranie podpisov potrebných k vypísaniu referenda sa začalo v nedeľu s podporou Maďarskej socialistickej strany (MSZP), LMP, Párbeszéd (Dialóg), Spolu (Együtt) a Hnutia Momentum. Predmetom plebiscitu mala byť takisto otázka predĺženia premlčacej doby pre korupčné trestné činy na 12 rokov.
Podpredseda parlamentného výboru pre tvorbu zákonov Gergely Gulyás z vládnej strany Fidesz predtým povedal, že nie je potrebné referendum, pretože Fidesz príslušnú úpravu zákona podporí na pôde parlamentu.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.