Budapešť 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI-Szilard Koszticsak)
 
Posledný týždeň tohtoročného rokovania maďarského Národného zhromaždenia sa začal v pondelok. V stredu majú poslanci schvaľovať ostro kritizovanú novelu zákonníka práce, pripomenula internetová stránka komerčnej televízie ATV

Na snímke poslanci ma´darského parlamentu

V pondelok zasadne parlamentný výbor pre európske záležitosti, ktorý vypočuje maďarského komisára Európskej komisie pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tibora Navracsicsa.
Zahraničný výbor si na pondelok predvolal amerického veľvyslanca v Budapešti Davida B. Cornsteina, ktorý má informovať o vývoji maďarsko-amerických vzťahoch. Podľa ATV sa na zasadnutí bude určite hovoriť aj o sťahovaní Stredoeurópskej univerzity (CEU) z Maďarska.
Poslanci budú tento týždeň rozhodovať o takmer 40 návrhoch, medzi nimi aj o novele zákonníka práce. Odborári v protestoch proti nej pokračovali aj v pondelok blokovaním jazdného pruhu na cestách na juhu krajiny v Pécsi a na severe v Győri.
V sobotu (8.12.) protestovalo v Budapešti proti avizovanej úprave zákonníka práce niekoľko tisíc ľudí. Vláda chce okrem iného presadiť rozšírenie rámca ročných nadčasov z terajších 250 na 400 hodín.
 
Príspevok Maďarský parlament rokuje posledný týždeň v roku; rozhodne aj o zákonníku práce zobrazený najskôr Hlavné správy.