Budapešť 24. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:Hungary Journal Twitter)

Kresťanskodemokratická politika v Maďarsku nikdy nebola iba jednou z alternatív smerovania, ale dôležitou podmienkou zomknutia a zachovania Maďarov. Poslanec Európskeho parlamentu (EP) József Szájer to povedal v piatok v maďarskej obci Balatonszárszó v Šomodskej župe na konferencii Reformovanej kresťanskej cirkvi v Maďarsku

Na snímke József Szájer

Podľa agentúry MTI europoslanec z vládnej strany Fidesz v rámci diskusie pri okrúhlom stole o kresťanskej demokracii v druhý deň konferencie zdôraznil, že v súčasnosti sú popri národe vystavené vážnym útokom aj kresťanstvo i ľudská dôstojnosť.

Szájer za to viní liberálnu ľavicu, ktorá sa podľa jeho slov snaží v mainstreamových médiách vykresliť vieru a kresťanstvo ako staromódnu záležitosť, ktorú väčšinou zosmiešňuje.

Europoslanec ubezpečil, že Maďarsko bude v Európskej únii brzdiť protikresťanské trendy. “Ak by sme išli ďalej touto cestou, tak by sme sa vzdali svojej identity a budeme pretavení do globálne riadenej nedemokratickej spoločnosti,” varoval v závere Szájer.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj