Bratislava 19. marca 2019 (HSP/Napalete/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Slovensko sa priblížilo k tomu, aby post hlavy štátu prvýkrát obsadila žena; Slováci si neželajú doterajšiu politickú elitu, ani jasné liberálne víťazstvo v prvom kole volieb slovenského prezidenta. Tak znejú titulky maďarských internetových médií informujúcich o výsledkoch prvého kola prezidentských volieb na Slovensku

Na snímke kandidáti na prezidenta SR Zuzana Čaputová (vpravo), ktorá získala najviac hlasov v 1. kole sobotňajších prezidentských volieb podľa neoficiálnych výsledkov Štatistického úradu SR a druhý najvyšší počet získal Maroš Šefčovič

Politológ Örs Farkas vo verejnoprávnej televízii M1 poznamenal, že víťazka prvého kola volieb Zuzana Čaputová bude pokračovať v línii „Spojených štátov európskych“ amerického finančníka Georgea Sorosa, ktorú načrtol terajší slovenský prezident Andrej Kiska, a ktorý sa viackrát so Sorosom stretol.
Na rozdiel od nej Maroš Šefčovič, ktorý sa prebojoval do druhého kola volieb, mieni posilniť spoluprácu krajín Vyšehradskej štvorky. „Najbližšie dva týždne bude vývoj charakterizovať odpor medzi uvedenými smerovaniami,“ dodal analytik.
 
Článok pôvodne vyšiel na portáli napalete.sk
 
Príspevok Maďarský analytik: Čaputová pôjde v Sorosovej línii, Šefčovič mieni posilniť V4 zobrazený najskôr Hlavné správy.