Budapešť 16. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Yonhap, Ha Sa-hun)

Maďarskou obeťou utorňajšieho zrútenia starého stromu na portugalskom ostrove Madeira je mladá žena, uviedol dnes v rozhovore pre maďarskú verejnoprávnu televíznu stanicu M1 predstaviteľ maďarského veľvyslanectva v Lisabone Róbert Fürjes
Ilustračné foto

Podľa jeho slov na tlačovej konferencii konanej v tamojšej nemocnici dnes zaznelo, že zo 16 zranených, ktorých v utorok hospitalizovali, už deviatich prepustili a siedmich ťažšie zranených ošetrujú naďalej. Medzi nimi sú aj dve deti vo veku dva a 14 rokov.
Maďarská žena, ktorá podľahla v utorok zraneniam v nemocnici, sa na cirkevných slávnostiach zúčastnila spolu s partnerom, ktorý tiež utrpel zranenia, avšak z nemocnice ho už prepustili.
Pri tragickom incidente zomrelo 13 ľudí. Zhruba 50 ľudí utrpelo zranenia. Medzi obeťami sú štyria cudzinci – občania Francúzska, Maďarska a Nemecka, občianstvo štvrtej obete zatiaľ nie je známe.
Približne 200 rokov starý dub sa zrútil vo chvíli, keď sa pod ním zhromaždili ľudia, ktorí sa po bohoslužbe v rámci každoročných slávností pripravovali podniknúť tradičnú púť ku kostolu nachádzajúcemu sa na okraji mesta Funchal, metropoly ostrova Madeira.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.