Maďarsko vyzvalo NATO na preskúmanie podpory Ukrajiny

Budapešť 26. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Ladislav Vallach)
 
Maďarská vláda počas inauguračného zasadnutia schválila memorandum adresované vedeniu NATO a členským krajinám, ktoré vyzýva na preskúmanie politiky aliancie voči Ukrajine. Informuje o tom Ukrajinská pravda, ktoré sa podarilo zoznámiť s kompletnou verziou dokumentu.

Ilustračné foto

V memorande sa uvádza najmä to, že reformovanie Ukrajiny skrachovalo.
Vláda Maďarska poukazuje na to, že Kyjev nedosiahol úspechu nehľadiac na bezprecedentnú úroveň politickej podpory a finančnej pomoci. Tiež sa v dokumente hovorí o tom, že Ukrajina predstavuje nebezpečenstvo pre svojich susedov.
“Ukrajinský štát oslabol do takého stupňa, že teraz nie je schopný plniť svoje základné povinnosti, vrátane zaistenia zvrchovanosti práva a vykonávania efektívnej ekonomickej, sociálnej a politickej správy,” zdôrazňuje sa v memorande.
V dôsledku toho Budapešť navrhla revíziu podpory, ktorú aliancia Kyjevu poskytuje. “Aby bola zachovaná stabilita regiónu na východnej hranici aliancie, NATO musí adaptovať svoju politiku voči Ukrajine v týchto nových podmienkach,” uvádza sa v dokumente.
Zvláštnu nespokojnosť Maďarska vyvolal nový jazykový zákon na Ukrajine. Ako sa uvádzalo skôr, dokument tiež navrhuje, aby diskriminačné zákony neplatili pre národné menšiny krajín NATO.
 
Príspevok Maďarsko vyzvalo NATO na preskúmanie podpory Ukrajiny zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)