Budapešť 25. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)

Príslušníci maďarskej a rumunskej pohraničnej stráže na hraničnom priechode Csanádpalota odhalili skupinu 20 migrantov, ktorá sa na korbe malého nákladného auta pokúšala v noci z utorka (24.10) na stredu ilegálne prekročiť hranice. Informovala o tom agentúra MTI s odvolaním sa správu polície Čongrádskej župy.
Ilustračné foto

Vozidlo šoféroval rumunský občan. Cudzincov, ktorí o sebe tvrdili, že sú občanmi Iraku, Iránu a Afganistanu, stíhajú rumunské orgány.
V Tolnianskej župe maďarskí policajti zadržali a predviedli v utorok popoludní srbského prevádzača. V nákladnom aute, ktoré viedol, bolo 37 migrantov bez osobných dokladov.
Hliadka 45-ročného Srba a cudzincov z Indie, Pakistanu a Afganistanu predviedla na policajnú stanicu v Szekszárde.
Polícia Tolnianskej župy nariadila trestné stíhanie prevádzača. Policajti cudzincom zabezpečili zdravotnú starostlivosť, jedlo a pitie. Prevezú ich do zariadenia cudzineckej polície v meste Tompa k maďarsko-srbským hraniciam.
Maďarská polícia uplynulý týždeň zadržala na území krajiny celkom 141 narušiteľov hraníc, z nich 30 na úseku hraníc s Ukrajinou a Rumunskom. Všetkých v zmysle platných právnych noriem odviedli k tzv. dočasným bezpečnostným hraničným bránam na maďarsko-srbských hraniciach.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.