Budapešť 17. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)

Nie sú potrebné žiadne mimoriadne opatrenia, povedal György Bakondi

Tlak ilegálnych migrantov na ukrajinsko-maďarský a rumunsko-maďarský úsek štátnej hranice je minimálny, preto tam nie sú potrebné žiadne mimoriadne opatrenia, povedal dnes v maďarskom verejnoprávnom rozhlase Kossuth Rádió poradca premiéra pre vnútornú bezpečnosť György Bakondi.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Na týchto hraničných úsekoch je podľa jeho slov počet narušiteľov hraníc malý, väčšinu z nich maďarskí policajti zadržia. “Spolupráca s rumunskými a ukrajinskými partnerskými organizáciami je veľmi dobrá. Ilegálnych migrantov, ktorých zadržíme na našom území, prevezmú späť,” dodal Bakondi.

Podotkol, že do Srbska priebežne prichádzajú ilegálni migranti najmä smerom z Bulharska, avšak aj cez Čiernu Horu, Albánsko a Kosovo. “V Srbsku čaká vyše 7200 migrantov na to, aby pokračovali v ceste do Nemecka a Švédska,” informoval poradca.

Srbsko-maďarský úsek hraníc, kde stojí od jesene 2015 pohraničný plot v dĺžke 175 kilometrov, stráži už vyše 10.000 príslušníkov polície a armády.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.