Budapešť 24. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR- František Iván)

Nezávisle na tom, kto v Nemecku dnes vyhrá parlamentné voľby, sa v každom prípade začne nové obdobie v Európe, ale aj v nemecko-maďarských vzťahoch
Podľa agentúry MTI to dnes uviedol vo vyhlásení poslanec Európskeho parlamentu za Maďarskú socialistickú stranu (MSZP) István Újhelyi.
Na snímke premiér Maďarska Viktor Orbán

“Nemecko bude mať proeurópsku vládu, ktorá môže v základoch pretvoriť európske spoločenstvo, a ktorá sa stavia jasne proti iliberálnemu blúzneniu, ktoré charakterizuje vládu premiéra Viktora Orbána,” píše ľavicový politik.
Podľa jeho slov jedným z najsilnejších nemeckých kritikov autokratickej protieurópskej Orbánovej politiky je kandidát sociálnych demokratov Martin Schulz. “Ak by Nemecko viedol Schulz, znamenalo by to pre Európu a Maďarsko zrejme výhodu, avšak pre Orbána vážnu prehru a neúprosného politického protivníka,” dodal Újhelyi.
Eurposlanec podotkol, že ani v prípade víťazstva Angely Merkelovej by maďarská vládna strana Fidesz nemala dôvod oslavovať, pretože kandidátka ľudovcov na post kancelára má radikálne odlišné postoje k zachovávaniu európskych, kresťanských a demokratických hodnôt od postojov skorumpovaného Orbánovho Fideszu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.