Budapešť 28. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:Mária Mizičová)

Dve maďarské obete zrážky švajčiarskej výletnej lode Viking Sygin s maďarskou vyhliadkovou loďou Hableány pochovajú 12. júla. Podľa internetového vydania denníka Magyar Nemzet to v piatok v Budapešti oznámil zamestnávateľ obetí – spoločnosť Panoráma Deck Kft

Ilustračné foto

Kapitána Lászlóa L. a lodníka Jánosa P. spopolnia a potom ich popol v rámci lodiarskeho obradu v papierových urnách položia do rieky na budapeštianskom úseku Dunaja. János P. slúžil predtým aj ako profesionálny vojak v szolnockom prieskumnom útvare, preto sa s ním budú lúčiť aj s vojenskou poctou, uviedol Magyar Nemzet.

Počas obradu bude na danom úseku pod Margitiným mostom prerušená plavba. Hovorca Panoráma Deck Kft. Mihály Tóth povedal, že všetky náklady spojené s pietnou rozlúčkou uhradí podnik.

Stále prebieha intenzívne pátranie po ešte dvoch nezvestných Kórejčanoch na úseku Dunaja od budapeštianskeho Margitinho mostu až po južné hranice Maďarska.

Bilancia potopenia lode Hableány medzi piliermi Margitinho mosta po zrážke s výletnou loďou večer 29. mája je v súčasnosti 26 mŕtvych vrátane dvojčlennej posádky. Z Dunaja sa po havárii podarilo zachrániť sedem Kórejčanov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj