Maďarské provládne občianske centrum: Novela ústavy zaručí suverenitu Maďarska

Budapešť 20. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)
 
Maďarská občianska organizácia Centrum pre základné práva vyhlásila, že novela ústavy, o ktorej budú poslanci parlamentu hlasovať v stredu popoludní, zaručí Maďarsku suverenitu. Informovala o tom agentúra MTI.

Ilustračné foto

Strategický riaditeľ centra István Kovács v tejto súvislosti vo verejnoprávnej televízii M1 povedal, že cieľom siedmej novely ústavy je ochrana suverenity Maďarska a zákaz usídlenia cudzieho obyvateľstva v Maďarsku.
Analytik zdôraznil, že síce ani doterajšia ústava neumožňovala vonkajším zásahom meniť zloženie obyvateľstva Maďarska, avšak novela zakotví do základného zákona jednoznačný zákaz takejto činnosti.
Strategický riaditeľ ďalej podotkol, že poslanci budú schvaľovať aj vládny balík zákonov s opatreniami na potlačenie protiprávneho prisťahovalectva, ktorý nazvali “Zastavme Sorosa”. Ním chce vláda premiéra Viktora Orbána zamedziť, aby sa z Maďarska stala krajina prisťahovalcov.
Centrum pre základné práva združuje právnikov a študentov práva a v médiách sa vydáva za nezávislý inštitút. Avšak podľa oponentov ide o vládou zriadené občianske združenie s pochybným financovaním z verejných zdrojov, ktorého cieľom je namiesto ochrany základných práv obhajovanie krokov vlády.
 
Príspevok Maďarské provládne občianske centrum: Novela ústavy zaručí suverenitu Maďarska zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)