Budapešť 30. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)

Podľa Maďarska nepoužíva Európska komisia pri posudzovaní jednotlivých členských štátov rovnaké podmienky
Poľsko sa stalo obeťou dvojakého metra Európskej únie uplatňovaného voči členským krajinám, vyhlásil dnes v Budapešti po rokovaní maďarskej vlády hovorca kabinetu Zoltán Kovács v súvislosti s právnym konaním týkajúcim sa reformy poľského súdnictva.
Na snímke hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács

Kovács podľa agentúry MTI pripomenul, že kabinet sa zaoberal dianím okolo právneho konania Európskej komisie (EK).
“Maďarská vláda odsudzuje rozhodnutie EK, pretože je zrejmé, že v praxi pri posudzovaní jednotlivých členských krajín nepoužíva komisia rovnaké podmienky,” zdôraznil Kovács.
Dodal, že dvojaký meter maďarská vláda principiálne odmieta a vyzýva EK, aby sa v súlade so svojím poslaním venovala dohľadu nad plnením dohôd a nezaoberala sa politickými záležitosťami.
EK 29. júla oficiálne začala voči Poľsku konanie v súvislosti s tamojšou spornou reformou súdnictva. Stalo sa tak deň po tom, ako bol v poľskom úradnom vestníku zverejnený zákon, ktorý podľa Bruselu ohrozuje nezávislosť poľských súdov. Komisia zaslala do Varšavy po zverejnení zákona list o oficiálnom oznámení.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.