Budapešť 1. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jeff Chiu)

Maďarská pravicová strana Naša vlasť (Mi Hazánk) iniciuje zriadenie parlamentného výboru na preverenie politiky mazania údajov na Facebooku. Podľa agentúry MTI o tom v pondelok informovala podpredsedníčka strany a poslankyňa parlamentu Dóra Dúróová

Ilustračné foto

Cieľom tejto iniciatívy je podľa nej dosiahnuť zosúladenie fungovania tejto sociálnej siete s maďarskými zákonmi a európskou reguláciou ochrany osobných údajov.

V súčasnosti funguje Facebook v podstate živelne, konštatovala Dúróová a dodala, že konto predsedu strany Lászlóa Toroczkaiho, ktorý má vyše 200.000 priaznivcov, Facebook bez akéhokoľvek varovania vymazal.

Stalo sa tak pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP), čo podľa nej ovplyvnilo aj výsledky volieb. “Ak by volilo Našu vlasť o 200.000 voličov viac, mohli sme získať v EP mandát,” povedala Dúróová. Zdôraznila, že ide o medzinárodný trend, pretože je zrejmé, že Facebook podobným spôsobom vymazal účty mnohých pravicových politikov a organizácií.

Facebook takto po celej Európe a rovnako aj na Slovensku zasahuje do vnútroštátnej politiky. Selektívnym vymazávaním príspevkov, profilov a stránok jasne nadržiavajúc liberálnym kruhom ovplyvňuje, vzhľadom na to, že má v podstate monopolné postavenie, vnútornú politiku Slovenska. Vzhľadom na toto monopolné postavenie, bude aj na Slovensku treba prijať zákony, ktoré by zriadili nejaký výbor, alebo radu, podobne ako je zriadená pri tv médiách Rada pre vysielanie a retransmisiu, kde by sa užívateľ Facebooku, ktorý sa cíti byť poškodený, mohol odvolať a ktorá by bdela na dodržiavaním zásady neutrality vo vzťahu k technologickým monopolom, ako je okrem Facebooku napríklad aj You tube, Google a podobne.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj