Budapešť 17. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)
 
Maďarska polícia vyprázdnila v pondelok nadránom priestory pred parlamentom na budapeštianskom Kossuthovom námestí, kde sa zhromaždilo niekoľko stoviek protivládnych demonštrantov. Podľa internetovej stránky police.hu museli z námestia odviesť s použitím sily 27 protestujúcich.

Niekoľko tisíc Maďarov sa v nedeľu 16. septembra 2018 popoludní zhromaždilo na budínskom Námestí Józsefa Bema v Budapešti, aby vyjadrili svoj nesúhlas s politikou vlády premiéra Viktora Orbána. Protest troch opozičných strán je reakciou na stredajšie schválenie kritickej správy o stave demokracie v Maďarsku poslancami Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu, čo maďarská opozícia zhodne vníma ako kritiku krokov Orbánovho kabinetu

Voči týmto ľuďom začala polícia priestupkové konanie. Nikto nebol pri zásahu zranený. Jedna žena sa správala pomätene.
Polícia približne o 03.00 h vyzvala demonštrujúcich, aby námestie z dôvodu “príchodu chránenej osoby” opustili. Účastníkom legálneho protestného zhromaždenia policajti povedali, aby svoje právo na zhromaždenie uplatnili mimo priestorov, ktoré spadajú pod opatrenia na ochranu inštitúcií a osôb. Do 05.00 h bolo námestie vyprázdnené.
Protestujúci prišli na Kossuthovo námestie v nedeľu po protestnom zhromaždení z budínskeho Námestia Józefa Bema, kde zhruba 3000 priaznivcov ľavicových opozičných strán reagovalo na kritickú správu o stave demokracie v Maďarsku, ktorú minulú stredu schválili poslanci Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu.
 
Príspevok Maďarská polícia vyprázdnila priestory pred parlamentom. Účastníkom povedali, aby svoje právo na zhromaždenie uplatnili mimo priestorov zobrazený najskôr Hlavné správy.