Budapešť 12. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-AP-Zoltan Mihadak)

Maďarská polícia podnikla v stredu večer razie v kanceláriách opozičného politika Lászlóa Pikóa. Podľa jeho slov sa takto úrady snažia robiť nátlak pred komunálnymi voľbami. Informoval o tom vo štvrtok denník Magyar Nemzet, ako aj tlačová agentúra DPA

Ilustračné foto

Polícia uviedla, že neočakávanú raziu v Pikóových kanceláriách vykonala na základe podozrenia z porušovania volebných pravidiel a pravidiel na ochranu údajov.

Pikó odmietol všetky obvinenia a vyhlásil, že jeho tím žiadne pravidlá neporušil, napísal spravodajský portál Index.hu.

Opozičný kandidát na primátora maďarského hlavného mesta Budapešť Gergely Karácsony situáciu komentoval slovami, že konzervatívna strana Fidesz premiéra Viktora Orbána “využila políciu a justíciu na zastrašovaciu kampaň”.

V Maďarsku sa 13. októbra konajú komunálne voľby, pričom voliči budú rozhodovať o zložení miestnych úradov a obsadení kresiel starostov vo vyše 300 obciach.

Opozícia je za Orbánovej vlády – od roku 2010 čoraz autokratickejšej – potláčaná a oslabovaná. Teraz sa vo väčšine obcí prvýkrát spojila a vytvorila jedinú kandidátku, čo zlepšuje jej výhľad na víťazstvo.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj