Budapešť 14. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Dutch Interior and Justice Ministry,HO)
 
Maďarská polícia zhabala v budapeštianskej mestskej časti Starý Budín tabletky extázy a kokaín v hodnote 200 miliónov forintov (621.891 eur). Členov zločineckej skupiny prichytili policajti pri vykladaní drogy zo skrýš vozidla v podzemnej garáži, informovala v pondelok polícia agentúru MTI

Ilustračné foto

Vyšetrovatelia koncom minulého roka zistili, že 46-ročný obyvateľ mesta Szentendre v Peštianskej župe Árpád F. nakupuje v Holandsku drogy, ktoré dováža do Maďarska a tam ich predáva.
Kontraband prevážala prenajatým autom 69-ročná obyvateľka mesta Csanádpalota v Čongrádskej župe Éva F. M., pričom nakúpené omamné látky schoval vo vozidle 26-ročný automechanik z Budapešti. Dovezený tovar skladoval v nehnuteľnosti v III. budapeštianskom obvode 28-ročný Budapešťan Rudolf P. a polícia zadržala v súvislosti s týmto trestným činom aj 47-ročného Budapešťana Lászlóa P.
Policajti prichytili členov gangu v sobotu večer v podzemnej garáži obytného domu v Starom Budíne pri vyberaní drog z útrob auta. Vedľa auta našli kriminalisti štyri kilogramy tabletiek extáza a balík s 1,1 kilogramu kokaínu. V prednom nárazníku odhalili 13 vrecúšok s tabletkami extázy s celkovou hmotnosťou 16,1 kilogramu.
Príslušníci Vyšetrovacej pohotovostnej jednotky polície (KRNNYI) vykonali u všetkých zadržaných domové prehliadky, kde zbierali dôkazy a zhabali drahé predmety získané z predaja drog vrátane luxusného vozidla.
Vyšetrovatelia vypočuli ako podozrivých všetkých piatich členov skupiny a v prípade štyroch z nich iniciovali vzatie do vyšetrovacej väzby.
 
Príspevok Maďarská polícia odhalila zločineckú skupinu dovážajúcu drogy z Holandska zobrazený najskôr Hlavné správy.