Bratislava 7. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Minister kultúry a podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič nevedel o tom, že premiér, šéf Smeru-SD Robert Fico oznámil poslancom SNS, že ak padne minister práce Ján Richter (Smer-SD), padne aj vláda.
Na snímke minister kultúry SR Marek Maďarič

“Nevedel som o tom,” povedal novinárom Maďarič s tým, že ho prekvapilo aj vyhlásenie, ktoré SNS poslala v stredu večer (6.9.). Žiada v ňom premiéra, aby vymenil Richtera.
Maďarič zopakoval, že Smer-SD za Richterom stojí a nepredpokladá, že by premiér ustúpil a ministra odvolal. Podpredseda Smeru-SD nevie, ako bude SNS hlasovať. Zároveň si nemyslí, že by zotrvanie Richtera vo funkcii ohrozovalo dôveru vlády.
Minister pripomenul, že na začiatku koaličnej krízy bolo “nečakané a šokujúce” vypovedanie koaličnej zmluvy, ktoré doteraz “dosť dobre nepochopil”.
Minister Richter čelí v parlamente opozičnému pokusu o odvolanie z funkcie pre kauzu Čistý deň. Problém s ním má aj SNS, ktorá doteraz nepovedala, ako bude hlasovať. Rozhoduje klub. Smer-SD a Most-Híd na Richterovo odvolanie dôvod nevidia. Premiér dnes poslancom SNS povedal, že Richterovo odvolanie bude pádom vládneho kabinetu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.