Bratislava 24. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Hodnota Vianoc je v ich tradíciách, radosti, že si možno opäť zopakovať rituály, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. Myslí si to minister kultúry Marek Maďarič, ktorý TASR potvrdil, že ani v jeho rodine sa počas tohtoročných Vianoc zvyky meniť nebudú.

Na snímke ninister kultúry Marek MaďaričNa snímke ninister kultúry Marek Maďarič

“Budú úplne tradičné, budeme si doma užívať pohodu a to, že sa môžeme venovať sebe,” povedal minister. “K tomu stromček, darčeky, dobré jedlo, všetko čo k Vianociam patrí,” dodal.

Priznal, že najviac sa teší na gastronomický rituál, ale i na rozdávanie darčekov. “Tú radosť si nesieme z detstva a stále pretrváva, človek je predsa vždy rád, ak môže darovať i byť obdarovaný,” povedal minister.

Rituálom sú pre neho i filmy a rozprávky, ktoré vo vianočnom televíznom programe nikdy nechýbajú. “Áno, aj ja si opäť pozriem tie isté filmy, ktoré pozerám každé Vianoce a aj tohto roku sa na ne teším,” potvrdil Maďarič.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.