Budapešť 25. decembra 2018 (HSP/Foto:Screenshot:Video)
 
“Toto je Guy Verhofstadt, jeden z najväčších vítačov spomedzi europoslancov. Chce viac migrácie!” Začína video a vzápätí ukazuje všetky katastrofálne dôsledky. Guy Verhofstadt zúri a žiada okamžite stiahnuť video z Facebooku

Snímka z videa

Guy Verhofstadt, ktorý je od roku 2009 poslancom Európskeho parlamentu (EP) je pobúrený. Obrátil sa na Facebook, aby odstránil video, ktoré popisuje príšerné dôsledky migrácie – vraždenie, zločinnosť, terorizmus, znásilňovanie.
Krátke video zverejnila maďarská vláda ako odpoveď na správu holandskej europoslankyne Judith Sargentini. Správa kritizuje stav právneho štátu v Maďarsku a žiada o aplikáciu postupu podľa článku 7, ktorý nakoniec pozastavuje hlasovacie práva členského štátu. Verhofstadt tvrdí, že video šíri nenávisť  k imigrácii.
“Toto je Guy Verhofstadt. Chce viac migrácie, “začína video a ukazuje krátky obrázok Belgičana, ktorý tvrdí, že “potrebujeme migráciu”.
 
Následne video uvádza, že:
– 1,8 milióna prisťahovalcov vstúpilo do Európskej únie od roku 2015,
– milióny ďalších chcú prísť,
– pri útokoch prišlo o život mnoho ľudí v celej Európe,
– násilný zločin stúpa.
V závere video vyzýva, že je čas zatriasť Bruselom a ochrániť Európu.
 
 

 
 
Poslanec EP Verhofstadt je dlhodobým zástancom imigrácie, ale jej negatívne dôsledky prehliada. Pokiaľ tento politik neustále kritizoval Maďarsko, zdalo sa všetko v poriadku. Avšak keď sa aj kritizovaná strana vyjadrí a prezentuje svoj názor, to nie je prípustné.
Zároveň z toho vyplýva, že západné krajiny sa nemôžu neustále navážať do východných krajín. A iba skutočne tvrdá odozva sa počíta.
Maďarská vláda začala rozsiahlu informačnú kampaň pre maďarských občanov, aby pochopili, že správa Sarangetiniovej je založená na klamstvách.
Mária Javorková
 
 
Príspevok Maďari vyzývajú na aktívnu obranu proti bruselským zločincom zobrazený najskôr Hlavné správy.