Paríž 11. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube,Sputnik-Irina Kalashnikova)
 
Domáci maznáčik francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ktorým je pes menom Nemo, prispeje k reštaurácii francúzskej prezidentskej rezidencie. Zaujíma vás, akým spôsobom?

Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron s jeho psom Nemom

Prezidentov pes Nemo je krížencom dvoch plemien grifonka a labradorského retrievera. Podľa médií sa plyšová hračka, ktorá je kópiou Macronovho domáceho maznáčika, predávať za 99 eur. Tákáto cena za plyšovú hračku je však trochu vysoká.
Je to dané tým, že časť peňazí, ktoré zarobí pes francúzskeho prezidenta, bude použitá k obnove parížskej rezidencie francúzskych prezidentov. Ďalšia časť potom bude venovaná na podporu činnosti Spoločnosti pre ochranu zvierat (PSA). Práve z tohto útulku si v roku 2017 Emmanuel Macrona vzal svojho maznáčika Nema.
 

Uvádza sa, že z každej predanej hračky bude útulku poskytnutá čiastka, ktorá dokáže pokryť výdavky na kŕmenie jedného psa počas celého dňa.
Nová plyšová hračka sa objavila v katalógu internetového obchodu Elyzejského paláca. Tento internetový obchod je otvorený od septembra minulého roka a predávajú sa v ňom rôzne predmety so symbolikou prezidentskej administratívy.

Na snímke Elyzejský palác

Internetový obchod Elyzejského paláca objednal celkom 1000 plyšových hračiek Nema. Pritom 300 plyšákov je už možné na internetových stránkach zakúpiť.
Je zaujímavé, že predchádzajúci francúzski prezidenti mali tiež psy plemena labrador. Je však pravdou, že bývalý francúzsky líder Jacques Chirac bol majiteľom maltézskych psíkov Sumo a Summet. Aj Chirac si však neskôr zaobstaral čierneho labradora menom Max.
 
Príspevok Macronov pes zarába peniaze na obnovu prezidentského paláca zobrazený najskôr Hlavné správy.