Paríž 24. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Kamil Zihnioglu)

Obaja lídri diskutovali o terorizme a bezpečnosti
Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v utorok stretol s egyptským prezidentom Abdalom Fattáhom Sísím. Takmer dvojhodinová schôdzka sa konala v Elyzejskom paláci v Paríži, kde obaja lídri rokovali o terorizme a bezpečnosti na Blízkom východe. Informovala o tom agentúra DPA.
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron (vpravo) a egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí sa vítajú v Elyzejskom paláci

Egyptský prezident bol na svojej prvej návšteve Paríža od zvolenia Macrona do úradu. Francúzsky prezident ocenil Sísího úlohu v boji proti terorizmu, ktorý je jednou z priorít Paríža.
“Egypt, ako Francúzsko, bol v posledných rokoch vážne postihnutý (terorizmom) a chcel by som vyzdvihnúť neustálu odhodlanosť prezidenta Sísího a egyptských bezpečnostných síl v boji voči tejto pliage,” uviedol Macron.
Macrona ľudskoprávni aktivisti skritizovali za pozvanie Sísího, keďže s egyptskými bezpečnostnými zložkami sa spájajú obvinenia z mučenia a ďalšieho závažného porušovania ľudských práv.
Podľa zdrojov z Elyzejského paláca Macron počas utorkového rozhovoru so Sísím spomenul “10 až 15” jednotlivých prípadov, týkajúcich sa hlavne pracovníkov mimovládnych organizácií a aktivistov za ľudské práva.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.