Slovensko/Paríž 29. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Ludovic Marin/Pool Photo via AP)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron predstavil v utorok, dva dni po nemeckých parlamentných voľbách, svoju víziu Ficom toľko propagovaného “jadra” EÚ. Podľa Macrona má ísť o novú skupinu v rámci EÚ, v ktorej nebude členstvo podmienené súčasným členstvom v jednom z už jestvujúcich integračných projektov, tj. v eurozóne a Schengene. Malo by sa tak jednať o celkom novú skupinu štátov, ktoré budú ochotné sa hlboko integrovať.

Na snímke uprtostred francúzsky prezident Emmanuel Macron

Hlbokou integráciou je potrebné rozumieť integráciu, resp. odovzdanie právomocí v čo najviac oblastiach z národnej úrovne na úroveň riadiacej skupiny nového jadra EÚ. Celé to samozrejme znamená, že vznikne viacrýchlostná EÚ, ktorej súčasťou budú aj štáty ochotné hlboko sa integrovať, teda vpodstate zlikvidovať svoju suverenitu a štátnosť, a aj krajiny, ktoré sa nechcú viac integrovať, teda také, ktoré budú chrániť svoju suverenitu, štátnosť a všetko, čo s tým súvisí. Nové jadro EU by malo mať podľa Macronovej vízie vlastného ministra financií, rozpočet, fondy, európske dane a európske dlhopisy, európsku minimálnu mzdu, spoločnú armádu, prokuratúru, zahraničnú politiku, jednotnú daňovú, migračnú politiku atď, čo teda znamená, že krajiny, ktoré budú súčasťou tohoto jadra, o právomoc rozhodovať nad týmito oblasťami štátu automaticky prídu.

A takou krajinou má byť aj Slovensko, pretože náš premiér Fico spolu s ministrom zahraničných vecí Lajčákom a inými členmi SMER-u a vládnej koalície nás do jadra nehľadiac na dôsledky stoj čo stoj tlačia. Jednou z nádejí pre nás môžu byť zatiaľ výsledky nedeľných parlamentných volieb v Nemecku, kde okrem veľkého úspechu AfD došlo aj k oslabeniu pozície Merkelovej, keďže dve najvýznamnejšie proeurópske strany – jej CDU a aj Schulzovo SPD skončili s výrazne menším počtom hlasov ako pred 4 rokmi, čo znamená, že po odchode SPD do opozície môže Merkelová zložiť vládu len so Zelenými a liberálmi z FDP, ktorí sa stavajú proti vzniku “jadra” EU, najmä proti spoločnému európskemu rozpočtu.

Ak ale nebudeme brať do úvahy rozhodnutia lídrov ostatných európskych krajín, ale len tých našich, je evidentné, že na našej politickej scéne nie je okrem LSNS a sčasti Sme rodina a SaS sila, ktorá by s “jadrom” EU výrazne nesúhlasila. Všetky strany vládnej koalície a ďalšie strany opozície túto myšlienku podporujú a chcú nás do tejto likvidačnej skupiny vtiahnuť. Na margo Macronovho utorkového vystúpenia sa napr. slovenský premiér Fico vyjadril, že víta Macronom navrhovaný koncept tesnejšej spolupráce krajín EÚ. Na druhej strane, predseda najsilnejšej pravicovej strany Sulík sa nechal počuť, že všetky návrhy Macrona smerujú len k Spojeným štátom európskym a tým aj k strate suverenity národných štátov.

A tentokrát má pravdu. S novým jadrom totiž súvisia napr. aj také “perličky” ako vznik spoločnej migračnej politiky, rozumej nútené prerozdeľovanie migrantov do členských krajín jadra, „spravodlivé“ prerozdelenie dlhového bremena medzi členské krajiny jadra, tj. všetky krajiny budú musieť platiť aj za dlhy, ktoré sami neurobili, či napr. vznik európskej armády, do ktorej budeme musieť odvádzať príspevky paralelne s príspevkami do NATO. A to je stále len vrchol ľadovca, pretože konečným cieľom týchto ľudí je likvidácia národných štátov a vznik Spojených štátov európskych.

Okrem toho, naši súčasní tzv. štandardní politici plánujú tento extrémne dôležitý krok uskutočniť bez akéhokoľvek mandátu. SMER totiž žiadne “jadro” nemal ani vo svojom volebnom, ani vo vládnom programe, čiže na to nedostal mandát ani od NR SR, ani od voličov.

Takéto dôležité veci sa napriek všetkému vždy rozhodujú len v referendách, na margo čoho sa ale Fico nedávno vyjadril, že zatiaľ nie je ohľadom vstupu do “jadra” potrebné žiadne referendum. Všetko teda nasvedčuje tomu, ak to teda nové nemecké usporiadanie politických síl nespomalí, že pre národné štáty Európy nastávajú temné časy. Časy totálnej straty suverenity a rozhodovacích právomocí v prospech západných krajín, ich politikov a liberálno-globalistických “elitárov” a veľkého diktátu a otroctva, s čím úzko súvisí aj import migrantov, postupná likvidácia národných štátov a vznik jedného centralizovaného útvaru, ktorého zástupcovia budú ovládať životy všetkých Európanov, ktorí sa ešte ako národy stanú jeho členmi.
Martin Bago