Paríž 15. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Thibault Camus)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron podal trestné oznámenie na nemenovaného fotografa, ktorý mu údajne znepríjemňoval život počas dovolenky. S odvolaním sa na zdroj z prostredia Elyzejského paláca o tom dnes informovala agentúra DPA.
Na snímke Emmanuel Macron

Fotograf na motorke opakovane sledoval prezidentský konvoj a prenikol aj do záhrady rezidencie, kde prezident dovolenkoval s manželkou Brigitte. Počas uplynulého víkendu ho preto dvakrát zadržala polícia.
Macron následne podal sťažnosť na políciu vo veci obťažovania a porušenia súkromia, dodal nemenovaný zdroj.
Francúzske zákony chránia súkromný život oficiálnych predstaviteľov v čase nevykonávania povinností vyplývajúcich z úradnej funkcie. Podľa správ francúzskych médií trávia Macronovci svoju prvú “prezidentskú” letnú dovolenku v juhofrancúzskom Marseille.
Regionálny denník citoval svedkov, ktorí videli prezidenta pestovať džoging v Marseilles a oboch manželov zahliadli na miestom kultúrnom podujatí.
Elyzejský palác miesto pobytu dovolenky prezidenta oficiálne neprezradil. Uviedol iba to, že sa nachádza vo Francúzsku a že je kedykoľvek k dispozícii, aby sa v prípade nutnosti vrátil k svojim povinnostiam.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.