Paríž 27. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Koji Sasahara)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron “dôrazne odsúdil” štvrtkové samovražedné bombové útoky v centre tuniskej metropoly Tunis, informoval agentúra AFP

Na snímke Emmanuel Macron

“Dôrazne odsudzujem tieto útoky, ktoré sa dnes udiali v srdci Tunisu,” napísal Macron na Twitteri počas svojej oficiálnej návštevy Japonska. Dodal, že Francúzsko “stojí pri tuniskom národe v tejto ťažkej chvíli”.

K útokom sa bezprostredne nikto neprihlásil. Ako ešte skôr informovalo tuniské ministerstvo vnútra, pri simultánnych útokoch dvoch samovražedných atentátnikov zahynul jeden človek a ďalších deväť utrpelo zranenia.

Podľa ministerstva sa prvý samovražedný útočník krátko pred 11.00 h miestneho času (12.00 h SELČ) odpálil v blízkosti motorizovanej policajnej hliadky na rušnej Triede Charlesa de Gaulla v centre Tunisu, vo vzdialenosti približne 100 metrov od budovy francúzskeho veľvyslanectva. Pri tomto útoku prišiel jeden policajt o život a ďalší utrpel zranenia. Zranených bolo aj sedem civilistov.

Približne v rovnakom čase sa druhý atentátnik vyhodil do vzduchu pred budovou veliteľstva protiteroristickej brigády v okrajovej časti tuniskej metropoly. V tomto prípade obete hlásené neboli.

Tuniské orgány dodatočne sprísnili bezpečnostné opatrenia v krajine po viacerých závažných teroristických útokoch z roku 2015, keď vyhlásili stále trvajúci výnimočný stav. Ich ďalšie sprísnenie nasledovalo aj po tom, ako sa stovky Tunisanov zaradili medzi bojovníkov teroristickej organizácie Islamský štát (IS) v Líbyi a Sýrii.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj