Praha 23. júna 2019 (HSP/Sputnik.cz/Foto:Václav Klaus ml. Facebook)

Václav Klaus mladší, jedna z kľúčových osobností vznikajúceho politického hnutia Trikolóra, sa na svojom Facebooku vysmial českým novinárom a portálom, ktoré písali o takzvanej “ruskej trikolóre Klausov”. Poukázal na nízku úroveň českých novinárov

Na snímke Václav Klaus ml.

Portál Forum 24 a novinár Jaroslav Kmenta zverejnili informácie o takzvanej “ruskej trikolóre Klausov”. Novinári obviňujú Václava Klausa mladšieho z toho, že jeho nové hnutie sídli v budove, ktorá patrí človeku s adresou v Moskve.

“A Václav Klaus jr. si zase v celej Prahe ako sídlo svojej strany, ktorá je okrem iného proti NATO – neomylne vyberie barák, ktorý vlastní oligarcha z Moskvy,” napísal Kmenta na svojom Facebooku. K svojmu komentáru pripojil fotografiu, kde Klaus podáva hlásenie do Moskvy. Označil to za vtip.

Klaus upozornil na vysokú mieru nenávisti, s ktorou sa stretáva on aj ostatní členovia vznikajúceho politického subjektu.

“Miera nenávisti, ktorej sme terčom, nás môže tešiť (boja sa a myslí, že budeme mať úspech), ale často útočia na nevinných ľudí a zhoršuje to demokratické prostredie,” napísal Klaus a dodal: “Zatiaľ sme neurobili ešte nič, okrem toho, že sme (a už je nás 5500 ľudí) využili ústavné právo združovania v politickom zoskupení. To sme si dovolili veľa a veľa “ochrancov demokratických hodnôt” stráca akékoľvek zábrany. Okrem toho sme všetci “ruskí agenti” a Trikolóra sídli u ruského oligarchu. ”

Václav Klaus mladší následne vysvetlil, aká je situácia okolo sídla nového politického hnutia Trikolóra.

“Trikolóra prebieha procesom registrácie na Ministerstve vnútra, tj. zatiaľ nikde nesídli. Funguje Prípravný výbor, ktorý uviedol ako korešpondenčnú adresu Vysočany, kde sídli jeden spolok (think-tank) Centrum pre občianske slobody, ktorý som založil. Ide o veľkú kancelársku budovu (8 poschodí), kde sídlila aj Hospodárska komora ČR a sídlia tu desiatky firiem a organizácií. Centrum tam je 2 roky (našiel som to niekde na sreality.cz) a dôvodom bolo, že to je blízko môjho vtedajšieho bydliska, chodil som 10 metrov odtiaľ na základku, bola a je slušná cena (nie je to veľmi moderná budova), cez ulicu je marketingová agentúra, s ktorou spolupracujeme. Majiteľom budovy je česká firma, ktorú vlastní nejaký Armén (nič proti Arménsku nemám, som tiež členom poslaneckého klubu priateľov Arménska), ktorý podnikal aj v Rusku.

Výsledok – “Trikolóra sídli u ruského oligarchu, teda je jasné, že sú to všetko agenti …” Pôvodne sme mali pre trikolóru prichystanú inú adresu, ale teraz mám sto chutí si tam tie kancelárie prenajať u pána Erdynyana. Pretože ustupovať lúze sa nemá,” napísal na svojom Facebooku Klaus.

Zakladateľ hnutia Trikolóra následne poukázal na dvojaký meter mnohých novinárov a politických aktivistov, ktorí si všímajú útoky na migrantov, pokiaľ ide o Arabov či ľudí tmavej pleti. Útokom na iné národnosti ale nevenujú žiadnu pozornosť.

“Sú azda Ukrajinci, Arméni, Gruzínci či Rusi – ktorí u nás legálne bývajú, pracujú, ich deti chodia do českých škôl, ľudia nižšej kategórie ?? Chcete tu mať atmosféru ako v tridsiatych rokoch, že sa u niekoho nenakupuje? Xenofóbne sú len útoky na cudzokrajného lumpa, ktorý znásilní neplnoletú, ale toto naopak je cool?”, pýta sa Klaus politicky motivovaných aktivistov.

Klaus následne položil rétorickú otázku, či by mal prestať chodiť počúvať Českú filharmóniu kvôli tomu, že ju vedie Semjon Byčkov, a či má prestať chodiť do ruského obchodu v Prahe, ktorý príležitostne navštevuje kvôli miestnemu kvalitnému čaju.

“NIE, ani náhodou! Nebudem vašej nenávisti ustupovať. A dúfam, že slušní ľudia tejto krajiny – tiež nie,” uzavrel zakladateľ trikolóry svoj príspevok na Facebooku.

Václav Klaus mladší nedávno predstavil nové politické hnutie Trikolóra – hnutie občanov. Hnutie bude obhajovať konzervatívne hodnoty, zdravý rozum a záujmy pracujúcich ľudí. Prioritou pre hnutie budú voľby do Poslaneckej snemovne v roku 2021. Subjekt Klaus predstavil v zaplnenom sále kongresového centra Erbia v Prahe, akciu moderoval herec Marek Vašut. Členkou prípravného výboru strany je tiež ďalšia bývalá poslankyňa ODS Zuzana Majerová Zahradníková.

Klaus ml. je český politik a bývalý riaditeľ súkromného gymnázia Porgy a syn českého exprezidenta Václava Klausa. Donedávna bol tiež členom ODS, ale v polovici marca bol zo strany vylúčený. Rovnako tak bol v apríli zbavený aj funkcie predsedu školského výboru.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj