Detva 5. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)
 
Majiteľ a prezident HC 07 Detva Róbert Ľupták je pohoršený zo skutočnosti, že na finále I. hokejovej ligy nie je k dispozícii videorozhodca, hoci technické vybavenie na to je. Ľupták bol v minulosti prezident druhej najvyššej súťaže a dianie v nej stále sleduje. Podľa člena výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) rozhodcovia poškodili hráčov Martina, ktorým neuznali, podľa Ľuptáka, regulárny gól

Na snímke majiteľ Detvy Róbert Ľupták (vľavo)

“Vo finále sa stretli dva najlepšie tímy, ktoré túžia po postupe do extraligy. Oba tímy majú výborné zázemie, ktoré spĺňa kritériá pre extraligu, vrátane technického vybavenia. V nedeľňajšom zápase došlo k spornému momentu v 4. minúte tretej tretiny, keď za stavu 2:2 nebol uznaný hokejistom Martina regulárny gól. Tento moment významne ovplyvnil ďalší vývoj zápasu, ako aj jeho konečný výsledok,” cituje Ľuptáka oficiálna internetová stránka HC 07 Detva. Michalovce napokon zvíťazili tesne 3:2.
“Podobné situácie v extralige rieši videorozhodca, ktorý potvrdí, alebo vyvráti akékoľvek pochybnosti. Obaja finalisti majú štadióny vybavené kamerovým systémom, a preto sa pýtam jediné. Prečo nie sú zo zväzu delegovaní na také dôležité zápasy, ako je finále I. ligy videorozhodcovia, keď majú k dispozícii na štadiónoch všetku potrebnú techniku? K ďalším okolnostiam sa vyjadrovať nebudem, pretože vraj nerozumiem hokeju a nechcem dostať ďalšiu pokutu,” dodal Ľupták, ktorý nedávno musel platiť za nevhodné správanie sa počas zápasu Detvy s Nitrou v rámci záverečného kola základnej časti najvyššej súťaže Tipsport ligy.
Stav finálovej série v St. Nicolaus I. lige je po štyroch zápasoch nerozhodný 2:2. Najbližší duel je na programe v pondelok 4. marca od 17.30 h.
 
Príspevok Ľupták si myslí, že arbitri poškodili Martin vo finále I. ligy, chýbajú mu videorozhodcovia zobrazený najskôr Hlavné správy.