Banská Bystrica 14. novembra 2018 (HSP/Foto:TASR/KR PZ v Bratislave)
 
V utorok večer došlo v Banskej Bystrici k lúpeži v zlatníctve, ktoré prepadli dvaja ozbrojení páchatelia. Odcudzili tovar za viac ako 30-tisíc eur. O prípade informovala televízia Joj

Ilustračné foto

V utorok (13.11.) podvečer doposiaľ neznámi ozbrojení lúpežníci v prevádzke zlatníctva na Dolnej ulici v Banskej Bystrici prepadli predavačaku a pod hrozbou zbrane od nej žiadali peniaze a šperky.
Lupiči vošli do zlatníctva krátko pred 17.00 h. V tom čase sa tam nachádzali pracovníčky predajne. “Maskovaní muži si z predajne odniesli rôzne šperky z bieleho aj žltého zlata,” uviedla k prípadu banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.  Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva. Polícia po neznámych mužoch intenzívne pátra.
Polícia sa zároveň obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu. “V prípade, že niekto v utorok v čase okolo 17. hodiny spozoroval čokoľvek, čo by mohlo mať súvis so spáchaním spomínaného zločinu, nech to oznámi polícii,” vyzvala Kováčiková.
Podľa TV Joj políciu upovedomil okoloidúci, ktorý začul v prevádzke podozrivý hluk. “Dvaja muži s automatmi, čiže so samopalmi, vykradli zlatníctvo, vybrali všetko čo balila predavačka, no a potom ušli pravdepodobne na motorke,” uviedol svedok prepadu.
 
Príspevok Lupiči so samopalmi vykradli zlatníctvo v Banskej Bystrici a odniesli si šperky za 30-tisíc zobrazený najskôr Hlavné správy.