Soči 23. septembra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
 
V Soči sa stretli prezidenti Ruska a Bieloruska Vladimír Putin a Alexander Lukašenko. Za zavretými dverami medzi štyrmi očami rokovali vyše 6 hodín. Alexander Lukašenko označil tieto rokovania za dosť ťažké, ale vyjadril celkovú spokojnosť s ich výsledkami

Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a bieloruský prezident Alexander Lukašenko

„Hlavná časť našich rokovaní bola medzi štyrmi očami. Rokovania trvali šesť hodín, dokonca viac. A poviem vám úprimne: boli to nielen zložité, komplikované rokovania, ale dokonca dosť ťažké rokovania. Hlavné je však to, že sme dosiahli určité výsledky,“ povedal pre novinárov bieloruský prezident.
„Problémy medzi Ruskom a Bieloruskom existujú, ale sa nehromadia. Nehovoríme, že to ide ľahko, ale riešime problémy,“ podotkol Alexander Lukašenko. Na tlačovej konferencii prezradil, že Putin neodmietol jeho prosbu o poskytnutie pôžičky Bielorusku vo výške jednej miliardy dolárov.
Ruské médiá informovali, že okrem sľúbenej miliardy v najbližšom období Bielorusko získa od Ruska už šiestu pôžičku vo výške 200 miliónov dolárov v rámci Euroázijského fondu stabilizácie a rozvoja.
Eugen Rusnák
 

 

 
 
 
 
Príspevok Lukašenko: „Rokovania s Putinom boli ťažké, ale dosiahli sme aj výsledky“. Myslel tým asi miliónovú pôžičku, o ktorú požiadal Putina zobrazený najskôr Hlavné správy.