Minsk 14. augusta 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Nikolai Petrov)
 

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko počas svojej návštevy jednej oršanskej továrne tvrdo kritizoval prácu úradníkov.

Na snímke Alexandr Lukašenko

„Nemáte radi ľudí, nemáte radi podnik. Pokiaľ tu už hráte nejaké divadielko, robte to poriadne… Ale prečo do trávy dávať asfalt? Čo to je za kultúru? Práve preto ľudia nenávidia úradníkov — kvôli neorganizovanosti a nepríjemnosti,” cituje slová Lukašenka portál BelTA.
Potom sa Lukašenko obrátil na riaditeľa podniku Vladislava Bardjukova a poznamenal, že by mu sem mohol poslať ministra priemyslu Vitalija Vovka.
„S najväčšou pravdepodobnosťou sem pošlú ministra, aby tu pracoval. Má totiž len jednu možnosť — pracovať tu alebo ísť do väzenia, a to hovorím verejne…. Nikdy sa nesnaž podvádzať. Si mladý šéf. Ty si tu vedúci. Nedaj Bože, že pred Novým rokom prídem a na niečo prídem. Vieš, čo by nasledovalo,” dodal prezident Bieloruska.
Lukašenko pred časom oznámil, že jeho asistent a inšpektor v Hrodenskej oblasti Sergej Rovnejko „sa správal ako skutočný zločinec”.
Okrem iného informoval i o zámere zamestnať alebo liečiť nezamestnané manželky a milenky úradníkov. Ďalej v apríli upozornil šéfov na všetkých úrovniach pred nevyhnutnou zodpovednosťou za korupciu.
Poznamenal tiež, že ľudia v niektorých oblastiach už „nariekajú”. Vodca Bieloruska na záver vyhlásil, že je lepšie byť chudobný na slobode než bohatý vo väzení.
 

Príspevok Lukašenko oznámil, prečo ľudia nenávidia úradníkov zobrazený najskôr Hlavné správy.