Minsk 25.  marca 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR – RIA-Novosti, Mikhail Klimentyev, Presidential Press Service)

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že osoby, ktoré chystali v krajine provokáciu (majdan), boli financované z amerických a nemeckých fondov, hlavne cez Litvu a Poľsko.

Na snímke bieloruský prezident Alexander Lukašenko

Lukašenko urobil v utorok vyhlásenie, že bolo zadržaných niekoľko desiatok teroristov, ktorí chystali ozbrojenú provokáciu v Bielorusku. Podľa jeho slov absolvovali výcvik v táboroch v okolí Bobrujsk a Osipovič, na Ukrajine a “v Litve alebo v Poľsku.” Vo štvrtok začala Štátna bezpečnosť trestné stíhanie za výcvik a prípravu na hromadné nepokoje, bolo zadržaných 26 ľudí. Podľa správy Štátnej bezpečnosti boli počas domových prehliadok zabavené zbrane.

“Prezident povedal, že financovanie tejto protiprávnej činnosti prebiehalo hlavne cez Litvu a Poľsko,” hovorí sa v správe Lukašenkovej tlačovej služby.

“Urazili sa, pretože počuli moje vyhlásenie v Mogileve, že Lukašenko hovoril o Ukrajine, Litve a Poľsku. No, ale keď je to pravda ?! Americké a nemecké fondy dávali peniaze cez Poliakov a Litovčanov,” cituje prezidenta jeho tlačová služba.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.