Bratislava 4. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Lukáš Parízek sa v stredu (5.4.) v Bruseli zúčastní a vystúpi v mene Slovenska na medzinárodnej konferencii Podpora budúcnosti Sýrie a priľahlého regiónu, ktorú organizuje EÚ, OSN, spolu s Nemeckom, Kuvajtom, Katarom a Veľkou Britániou.

Na snímke štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek

Na podujatí sa očakáva účasť predsedov vlád a ministrov zahraničných vecí spomedzi viac než 70 potvrdených delegácií, vrátané generálneho tajomníka OSN. Sýrsky konflikt je doposiaľ jednou z najväčších humanitárnych kríz 21. storočia, v ktorom zahynulo viac ako 400.000 ľudí a viac ako 13,5 milióna opustilo domovy.

Cieľom konferencie je revízia existujúcich záväzkov a efektívne využitie úsilia na podporu pre Sýrčanov v Sýrii a susedných krajinách. Diskusie sa budú zaoberať trvalým a udržateľným politickým riešením konfliktu, pričom proces politickej transformácie by bol v spolupráci sýrskej vlády a pod záštitou OSN.

TASR o tom dnes informoval tlačový odbor MZVaEZ SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.