Slovenský reprezentant zvíťazil v 2. kole nad Izraelčanom Dudim Selom 2:6, 6:3, 6:2, 6:4. Spolu s troma víťazstvami v kvalifikácii tak má na konte päťzápasovú úspešnú sériu. „Už po minulej sezóne som vedel, že som blízko svetovej stovky a toho, kam sa chcem dostať. Počas prípravy som sa snažil zapracovať aj na slabinách a presmerovať myslenie. Vedel som, že keď do seba všetko zapadne, výsledok sa dostaví. V minulosti som mával silné začiatky rokov.

Teší ma, že sa mi na to podarilo nadviazať,“ zhodnotil v rozhovore pre RTVS. S verejnoprávnou inštitúciou ho už niekoľko rokov spája aj vzťah s moderátorkou správ Simonou Simanovou. V máji 2015 sa im narodil synček Lucas. S tenistom sú v kontakte aj teraz. „Každý deň si s Lukym skypujeme, vždy ráno po zápase a večer, keď sa pripravuje na ďalší. Lucas je jeho veľký fanúšik a už chápe, že ocino vyhral,“ prezradila nám Simona.

O tom, ako sa nášmu tenistovi darí, má dobrý prehľad napriek 10-hodinovému časovému posunu. „Z postele hypnotizujem mobil a sledujem skóre,“ priblížila. Okrem toho ešte Simona vstáva k synovi, takže v uplynulých dňoch toho veľa nenaspala. Rozhodne však neľutuje.

„Môj muž je veľký bojovník a skvele otvoril novú sezónu. Som veľmi šťastná, že je v treťom kole grandslamu a verím, že ešte predvedie kvalitný tenis,“ odkázala. Lacko nastúpi v 3. kole v noci na piatok proti Keiovi Nišikorimu.