Ľudskoprávny výbor NR SR súhlasí s kontrolou NKÚ v Úrade komisára pre deti

Bratislava 16. mája 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Pavel Neubauer)
 
Ľudskoprávny parlamentný výbor súhlasí, aby hospodárenie úradu komisárky pre deti Viery Tomanovej preveril Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ). Rozhodli o tom poslanci hlasovaním na rokovaní výboru

Na snímke Viera Tomanová

Či NKÚ na kontrolu pôjde, rozhodne definitívne plénum parlamentu. Tomanová už pred časom povedala, že sa kontrole nebráni.
“Z medializovaných informácií vieme, že úrad komisára nezverejňoval zmluvy tak, ako mu ukladá zákon, robil priame nákupy spôsobmi, ktoré zákon vylučuje, investoval do predmetov, ktoré nesúvisia s činnosťou Úradu komisára pre deti. Máme vážne podozrenia, že by tam mohlo prísť k zanedbaniam, pochybeniam či k obchádzaniu zákona,” vysvetlila dôvod snahy poslať NKÚ do Tomanovej úradu poslankyňa SaS Natália Blahová.
“Úrad komisára pre deti sa v žiadnom prípade nebráni akejkoľvek kontrole zo strany NKÚ,” reagoval nedávno pre TASR mediálny poradca z úradu Pavol Kováč. Tomanová už na podozrenia, o ktorých písal v minulosti Denník N, reagovala a článok označila za nepravdivý a zavádzajúci. Spochybnila informácie o prenájme parkovacích miest aj o kúpe obrazov za 2600 eur.
 
Príspevok Ľudskoprávny výbor NR SR súhlasí s kontrolou NKÚ v Úrade komisára pre deti zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)