Nuda a stereotyp sú slová, ktoré kreatívny riaditeľ talianskeho módneho domu nepozná, čo sa dokonale odzrkadlilo aj na prezentácii kolekcie pre obdobie jeseň/zima 2018.

Od nástupu Alessandra Micheleho do pozície kreatívneho riaditeľa zaznamenala značka Gucci výrazný posun smerom nahor nielen čo sa týka predajov, ale taktiež zaujímavosti jednotlivých kolekcií. Známy módny dom pred priblížne 3 rokmi konečne opustil svoju komfortnú zónu, v ktorej bol uzavretý od odchodu Toma Forda a klientom ponúka doposiaľ nevídané variácie odevov, ale aj doplnkov
 
Ako ilustráciu našich slov tu dnes máme zábery z prehliadky v Miláne, ktorej prostredie bolo upravené do podoby operačnej sály a prítomných nešokovali len niektoré z predvádzaných kúskov odevov. Po móle totiž kráčali modelky, respektíve modeli, ktorí vo svojich rukách niesli napríklad ľudské hlavy, draky, jašterice alebo exotické hady
 
Pri pohľade na samotnú kolekciu určenú na obdobie jeseň/zima 2018 musíme konštatovať, že dlhovlasý návrhár opäť vytiahol z rukáva množstvo tromfov a prekvapení, ktoré si zamiluje nie jedna celebrita. Miešanie rôznych národnostných kultúr, vzorov, materiálov či strihov dopĺňajú taktiež logá New York Yankees či filmového štúdia Paramount Pictures. V konečnom výsledku hrá spolu všetko na jednotku s hviezdičkou. 
 
Viac by vám už mala napovedať nasledujúca galéria snímok o ktorú sa postaral Yannis Vlamos a my len dodáme, že kiež by bolo viac obdobne odvážnych dizajnérov s netradičnými nápadmi. 
 
Zobraziť galériu 25 galeria
 
P.S. – Celú kolekciu si môžete pozrieť tu a oficiálne sprievodné video nájdete tu.
 
V prípade, že sa o módne dianie zaujímate trochu bližšie, určite nezabudnite navštíviť ani našu stránku Móda Refresher, ktorá vám poskytne vždy len tie najzaujímavejšie a najhorúcejšie informácie z módneho sveta. Ďakujeme za podporu!