Bratislava 10. decembra 2018 (HSP/Napalete/Foto:Michaela Kolimárová)
 
Publicistovi Ľudovítovi Števkovi počas slávnostného kolokvia v Domove slovenských spiovateľov v Budmericiach pri príležitosti 30. výročia vzniku Literárneho týždenníka udelil Spolok slovenských spisovateľov Čestnú poctu za hodnotný vklad do tvorby Literárneho týždenníka, s prihliadnutím na kvalitnú verejno-spoločenskú publicistiku v oblasti domácich komentárov

Na snímke Ľudovít Števko

“Som prekvapený, ale takéto prestížne ocenenie ma, samozrejme, teší. Veľmi ma motivuje, keď moje články, najmä komentáre, majú odozvu u vnímavých čitateľov, akých má práve Literárny týždenník, pre ktorý už tri roky pravidelne píšem. To, že čitatelia reagujú a stotožňujú sa s mojimi postojmi v článkoch, ma inšpiruje viac ako oficiálne ocenenie. Ale udelenú poctu si vážim,” povedal Števko pre portál napalete po prevzatí ocenenia.
Ľudovít Števko 34 rokov pracoval v Československej televízii a Slovenskej televízii (STV) v Bratislave ako redaktor a neskôr šéfredaktor Hlavnej redakcie vysielania a pre deti a mládež. Na konte má stovky autorských dokumentárnych a publicistických filmov, roky ako šéf tvorivej skupiny pripravoval legendárnu reláciu Televízny klub mladých.
 
Ľudovít Števko v Diskusii na palete o tzv. konšpiračných médiách:

 
Po vzniku samostatnej Slovenskej republiky bol zástupcom  šéfredaktora Hlavnej redakcie spravodajstva STV. Po parlamentných voľbách v roku 1998 ho prodzurindovské vedenie verejnoprávnej televízie spolu s desiatkami ďalších kolegov poslalo do známeho “koncentračného tábora” pre politicky nepohodlných pracovníkov na 28. poschodí budovy STV v Bratislave a následnej musel televíziu nedobrovoľne opustiť.

Reprodukcia: archív Napalete

Od roku 1999 je prvým podpredsedom Slovenskej asociácie novinárov. Za posledných 19 rokov sa jeho meno objavovalo pod publicistickými článkami v týždenníku Extra, mesačníku Extra plus, Slovenských národných novinách, Kultúre, portáli napalete.sk, Hlavných správach či spomínanom Literárnom týždenníku.
 
Článok pôvodne vyšiel na portáli napalete.sk
 
Príspevok Ľudovítovi Števkovi udelili Čestnú poctu Spolku slovenských spisovateľov zobrazený najskôr Hlavné správy.