Londýn 27. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Andre Penner)
 

Migranti z východnej Európy spôsobujú rast počtu bezdomovcov vo Veľkej Británii, pretože nechcú platiť za ubytovanie, tvrdí poslanec konzervatívnej strany.

Ilustračné foto

Adam Holloway, poslanec pre mesto Gravesham v Kente, pobúril svojou poznámkou svojich kolegov v priebehu debaty vo Westminsterskej hale.
„Pokiaľ chceme byť úprimní ohľadom vzťahu medzi imigráciou a rastúcim počtom bezdomovcov na ulici, nie je žiadnym prekvapením, že 1 950 ľudí, spiacich pod šírim nebom v rokoch 2016 —2017, sú hlavne migranti z Rumunska, Poľska a Litvy. Problém s bezdomovcami sa stáva oveľa väčším rizikom, keď ľudia žijú ďaleko od domova a bez rodinnej podpory,” povedal.
„Niektorí migranti naozaj spia na ulici dobrovoľne, dávajú prednosť spaniu pod šírim nebom, než aby platili za ubytovanie.”
Holloway povedal, že jeho výroky sú založené na vlastných skúsenostiach, ktoré získal z prvej ruky od spiacich na ulici v priebehu parlamentnej schôdzky, ktorá sa konala vo februári.
„Keď som šiel okolo týchto ľudí, tak som naozaj nepočul, že by niekto hovoril anglicky. Počul som východoeurópske jazyky. Počul som Arabčinu. Počul som i taliančinu,” povedal.
„Pokiaľ ide o ľudí z východnej Európy, možno je na čase si zadať otázku, či je vhodné stavať ekonomiku štýlom využívania lacnej pracovnej sily, ktorá je poskytovaná tým, ktorí si sotva môžu dovoliť ubytovanie v našej krajine.”
 

Príspevok Ľudia z východnej Európy zvyšujú počet bezdomovcov, tvrdia britskí poslanci zobrazený najskôr Hlavné správy.