East Rutherford 14. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)
 
Z pancierového nákladného vozidla sa vysypali na diaľnicu v americkom štáte New Jersey peniaze, čo spôsobilo zrážky áut, pretože vodiči prudko zastavovali, aby si peniaze nazbierali. Vo štvrtok o tom s odvolaním sa na políciu informovala tlačová agentúra AP

Ilustračné foto

Incident sa stal okolo 08.30 h miestneho času na ceste číslo 3 v meste East Rutherford, v blízkosti štadióna MetLife, kde hrávajú kluby amerického futbalu New York Giants a New York Jets. Podľa policajného kapitána Phila Taormina malo pancierové nákladné vozidlo bezpečnostnej firmy Brink’s zrejme problém s uzamykacím zariadením na dverách.
Betsy Richardsová povedala pre portál northjersey.com, že videla muža vo firemnej rovnošate, ako beží pomedzi autá a snaží sa peniaze pozbierať. Avšak zavládlo šialenstvo, “ľudia vyskakovali z áut a rýchlo sa na peniaze vrhali”, dodala svedkyňa.
Polícia nevie, koľko peňazí sa uvoľnilo na cestu a koľko sa ich stratilo. Zároveň na Twitteri požiadala každého, kto má informácie alebo video, aby sa s ňou skontaktoval.
Polícia v East Rutherford zároveň vyhlásila, že ľudia, ktorí si vzali z peňazí rozsypaných na ceste, ich môžu vrátiť a nebudú mať žiadne ťažkosti, teda nebudú obvinení.
 
Príspevok “Ľudia vyskakovali z áut a rýchlo sa na peniaze vrhali”: Polícia vyzvala ľudí, aby vrátili peniaze vysypané na cestu z vozidla zobrazený najskôr Hlavné správy.