Bratislava 28. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)

Slovenské hemofilické združenie (SHZ) organizuje už ôsmy rok letné rehabilitačné pobyty pre ľudí s vrodeným krvácavým ochorením – hemofíliou

Ilustračné foto

“Rehabilitačné pobyty pre hemofilikov – deti i dospelých sú spojené s ich vzdelávaním a sú dôležitou súčasťou zmierňovania fyzických následkov tohto závažného nevyliečiteľného ochorenia,” uviedol predseda SHZ Jaroslav Janovec.

Od 28. júla do 10. augusta združenie pripravuje rehabilitačný tábor detských hemofilikov i rehabilitačno – rekondičný pobyt pre dospelých hemofilikov v Čremošnom pri Turčianskych Tepliciach. Od 3. do 10. augusta sa v Čremošnom stretnú detskí hemofilici s rodičmi.

Pobyty sú zamerané na zlepšenie celkového zdravotného stavu, hybnosti pohybového aparátu a fyzickej kondície osôb s ochorením. Ich cieľom je naučiť deti žiť chorobou a vyrovnať sa s ňou a naučiť základné cvičebné jednotky, ktoré pomáhajú pri prevencii a prekonávaní rôznych krvácavých príhod. “Ide nám hlavne o integráciu detí a mladých ľudí do normálneho života a diania v našej spoločnosti medzi ostatné zdravé deti a občanov,” informuje SHZ.

Pobyty sa uskutočnia vďaka podpore rôznych sponzorov a prispievateľov z marcovej verejnej zbierky, ktorú združenie každoročne organizuje so symbolom kráľovskej koruny. Britská kráľovná Viktória bola totiž historicky najznámejšou prenášačkou tejto choroby a hemofilici sa považujú za jej potomkov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj