Bratislava 21. mája 2018 (HSP/Foto: cbr)
 
Novela interrupčného zákona, ktorá by na Slovensku zlepšila status nenarodeného dieťaťa, a ktorú predkladá ĽSNS, sa bude prerokovávať už tento týždeň. V tejto súvislosti zajtra, 22. mája, prídu ľudia upozorniť poslancov na doteraz neriešený problém potratov

Paralela potratov s holokaustom: Na snímke vľavo zabití židia, vpravo zabité nenarodené dieťa, ktorých denne umelým potratom na Slovensku umrie okolo 30

“Slovensko od zavedenia umelých potratov zabilo jeden milión tristošesťdesiattisíc detí. Všetky tieto deti nám dnes chýbajú. Chýba nám ich láska, ich nádej aj ich sila. Štát, ktorý nebráni najslabších a nevinných stráca oprávnenie a zmysel svojej existencie. Toto sa deje u nás roky. Roky sa tvárime, že môžeme budovať dom od strechy, nie od základov. Bez úcty k životu niet ďalších práv.”, uviedol na margo interrupcií advokát Anton Chromík z Aliancie za rodinu.
“Dnes je v NR SR predložený návrh zákona. Bez ohľadu na osoby zákon je dobrý a jednoznačne zlepšuje situáciu potratov a môže zachrániť tisícky nevinných životov,” hovorí Chromík, pričom si všíma, že diskusiu o potratoch oponenti odvádzajú preč od podstaty, ktorou je záchrana životov:
“Nevidíme žiadny  dôvod, pre ktorý by sa dalo ospravedlniť nezabránenie alebo napomáhanie tak ohavnému zlu”, hovorí Chromík na margo predkladanej novely.
Zajtra preto s inými aktivistami organizujú v čase od 17:00 do 17:30 tichú demonštráciu pred parlamentom v Bratislave, tzv. Nemý výkrik. “Budeme len ticho stáť s detskými topánočkami pred sebou a so sviečkou.”
Nemý výkrik je tiež názov dokumentovaného filmu, v ktorom lekár-potratár a zakladateľ pro-choice hnutia v Amerike Bernard Nathanson podrobne vysvetľuje procedúru potratu priamo počas jeho vykonávania. Tento lekár sám prestal s potratmi až po zhliadnutí svojho filmu, kedy si na ultrazvuku všimol, ako dieťa v maternici uhýba pred nástrojmi, ktoré sa ho snažia zachytiť a usmrtiť. Stal sa neskôr jedným z najväčších propagátorov zákazu potratov, ktoré on vykonal počtom na státisíce.
Okrem toho sa po výzvach organizácií, aktivistov a kňazov sa tiež spustila petícia občanov, ktorá taktiež vyzýva poslancov, aby hlasovali v prospech predkladanej novely zákona. Podpísať ju môžete TU.
 
Príspevok Ľudia prídu pred parlament pripomenúť poslancom milión zabitých nenarodených detí od zavedenia potratov na Slovensku zobrazený najskôr Hlavné správy.