Lúčnica poteší svojím umením na bratislavskej hlavnej stanici pred cestou rýchlikom do Tatier

Bratislava 26. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenská a svetová folklórna legenda – súbor Lúčnica, sa po 30 rokoch predstaví vo Vysokých Tatrách. Tanečníci a speváci budú cestovať v pondelok 31. júla rýchlikom R 609 „Spišan„ (Bratislava hl. st. 13.55 – Žilina 16.45 – Košice 19.52) s príchodom do Štrby o 18.20 h, odkiaľ pôjdu zubačkou na Štrbské Pleso. Svoje umenie predvedie táto takmer 70-ročná folklórna legenda už pred nástupom do vlaku na hlavnej stanici v Bratislave.
Na snímke vystúpenie tanečného súboru Lúčnica

Vo Vysokých Tatrách majú tanečnice, tanečníci, muzikanti a speváčky z Lúčnice bohatý program, ktorý sa začne už v utorok 1. augusta výstupom súboru na Kriváň a bude pokračovať v stredu spoločným spievaním s podtatranskými folklórnymi skupinami okolo Štrbského Plesa. Lúčnica myslela aj na najmenších divákov, a preto si pre nich pripravila “Tanečnú školičku Lúčnice” na Medvedích dňoch na Hrebienku. Vrcholom pobytu v Tatrách bude predstavenie pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese vo štvrtok 3. augusta po 19.00 h. To najlepšie z repertoáru Lúčnice predvedie takmer celý 50-členný tanečný súbor aj so speváckou skupinou a veľkým orchestrom. Informácie o programe nájdete na stránke www.lucnica.sk. Vstupenky na podujatie sú dostupné v sieti Ticketportal.
Počas večerného predstavenia posilní ZSSK spoje na ozubnicovej železnici, aby sa uľahčil presun návštevníkov podujatia medzi Štrbským Plesom a bezplatným parkoviskom v obci Tatranská Štrba pred začiatkom a po ukončení podujatia. Na cestovanie zubačkou môžu cestujúci využiť rôzne druhy lístkov, ktoré si treba zabezpečiť ešte pred nástupom do vlaku.  Podrobné informácie o cestovaní tatranskými železnicami nájdete na webe ZSSK.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.