Lucia Žitňanská hrozí demisiou, ak sa do Súdnej rady dostane Monika Jankovská

Bratislava 14. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Žitňanská považuje Jankovskej nomináciu do Súdnej rady za neprijateľnú
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) bude zvažovať svoje zotrvanie vo funkcii v prípade, ak do Súdnej rady prejde pri tajnej voľbe v parlamente štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská (nominantka Smeru-SD). Informuje o tom Denník N, odvoláva sa na viacero ľudí z poslaneckého klubu Most-Híd.
Na snímke ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská

Žitňanská považuje Jankovskej nomináciu do Súdnej rady za neprijateľnú. Vysvetľovať to mala tento týždeň aj na poslaneckom klube Mosta-Híd. Žitňanská nechcela denníku komentovať debaty na klube. “Cez jej hovorcu Petra Bublu odkázala, že názor na kandidatúru Jankovskej nemení,” píše denník.
Šéf Mosta-Híd Béla Bugár potvrdil, že rokovania v rámci koalície o nominácii Jankovskej ešte stále prebiehajú. Na to, či chápe postoj Žitňanskej, denníku neodpovedal. Ministerka by mala o tejto veci podľa denníka hovoriť vo štvrtok s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD).
Jankovskú, ktorá prešla do politiky zo sudcovskej funkcie, navrhol do Súdnej rady predseda ústavnoprávneho výboru Róbert Madej zo Smeru-SD. Žitňanská dlhodobo presadzuje, aby bola Súdna rada čo najviac oslobodená od politických vplyvov, pripomenul denník.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)