Bratislava 13. februára 2019 (HSP/Foto:Facebook,SITA-Diana Černáková)
 
Prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský bol hosťom audio rozhovoru v Denníku N, ktorý nedávno sám kritizoval na tlačovej konferencii s prokurátormi za zverejňovanie informácii zo spisu vyšetrovania Jána Kuciaka.  V najnovšom rozhovore s redaktorkou Monikou Tódovou sa o týchto únikoch opäť rozprávali a vysvitlo, že Tódová má informačné zdroje, ktoré ju zásobujú “odhaleniami, ktoré diskreditujú mocných tohto štátu” priamo v “tíme Kuciak”.

Na snímke novinárka Monika Tódová a prezident PZ Milan Lučanský

Kontroverzná redaktorka Monika Tódová sa policajného prezidenta opýtala, aj na základe negatívnych skúseností s políciou, či prezidentovi Lučanskému vadí, keď sa na verejnosť dostávajú citlivé informácie s “odhaleniami, ktoré diskreditujú mocných tohto štátu”.
Milan Lučanský uviedol: “V rámci zákonných možností a postupov sa prípad podpisom ministerky vnútra, ktorá o tom nemala bližšie informácie, lebo je to iba administratívny úkon, dohodlo na prokuratúre, že pôjdeme takýmto spôsobom a mal som v úmysle aj zistiť odkiaľ sú masívne úniky v rámci vyšetrovacieho tímu. A keď sa bavíme o tom, tak zopakujem, že vyšetrovatelia z inšpekcie okolo 10.00 resp. 11.00 hodiny prišli pre daný spis za vyšetrovateľmi z tímu Jana Kuciaka a nechcem byť protivný, ale už o 12.00 sme mali na stole otázky od novinárov, či sa berie tento spis…”
“Vidíte, akí sme šikovní,” reaguje Tódová, ktorá tak priznala napojenie Denníka N na niektorých členov vyšetrovacieho tímu. “To je síce pekné, ale mne prekážajú úniky z tímu, a mne je jedno, či to budú rozprávať novinárom, alebo niekde inde…,” reagoval Lučasnský.
Tódová oponuje, že sa zverejnila informácia o tom, že nahrávka Gorily bola nájdená v priestoroch podnikateľa Mariana K. Lučanský oponoval, že nejde o obsah informácie, ale samotný únik. “Mňa ruší, že to nepomáha vyšetrovateľom a celému tímu.” Spomenul, že vyšetrovanie výrazne ovplyvnilo, keď sa zverejnila informácia napríklad o utajovanom svedkovi.
 
 
Príspevok Lučanský prehovoril o únikoch z vyšetrovacieho tímu vraždy Jána Kuciaka smerom ku Monike Tódovej zobrazený najskôr Hlavné správy.