Bratislava 27. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Europrojekty na podporu dlhodobého strategického výskumu hodnotili zahraniční experti. Vo videu na svojom profile na sociálnej sieti to uviedla ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS)

Na snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová

V rámci podpory vedy a výskumu Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v roku 2018 vyhlásilo päť veľkých eurofondových výziev na dlhodobý strategický výskum. “Pri ich vyhlasovaní sme použili už nové, lepšie a transparentné kritériá, ktoré sme nanovo navrhli a ktoré nám odobrila aj Európska komisia,” poznamenala Lubyová.
Novinkou v rámci týchto kritérií je hodnotenie pomocou zahraničných expertov. “V prvej etape sa uskutočnili hodnotenia pomocou veľkej skupiny zahraničných expertov, ktorí najčastejšie pochádzali z Českej republiky, Veľkej Británie, Talianska a Bulharska. Všetci experti pochádzali zo štyroch kontinentov a toto hodnotenie bolo naozaj medzinárodné,” vysvetlila šéfka rezortu školstva. Táto etapa bola podľa jej slov “úspešne ukončená”. V rámci druhej etapy rezort školstva očakáva, že úspešní uchádzači do konca mesiaca zašlú projekty.
 
Príspevok Lubyová: Europrojekty na podporu výskumu hodnotili zahraniční experti zobrazený najskôr Hlavné správy.