Bratislava 22. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Aktuálne dianie z pohľadu uplatňovania dvojakých metrov na rovnaké udalosti zglosoval poslanec a politológ Ľuboš Blaha

Na snímke Ľuboš Blaha

Zo všetkých nerestí liberálnej kaviarne ma asi najviac vytáča ich pokrytectvo a dvojaký meter. Gašparovič nemohol lámať ústavu, Kiska môže. Lipšicovi vodné delá odpustíme, Kaliňákovi neodpustíme ani krivý pohľad. Sekretárka nemôže poznať údajného mafiána, Sulík s mafiánmi môže dojednávať voľbu generálneho prokurátora. Pri vražde Valka za to nemôže vláda, pri vražde Kuciaka áno. Pri vražde Valka tam môže napochodovať minister vnútra Lipšic, pri vražde Kuciaka tam nesmie byť ani prokurátor.
Pri pochode za život netreba zlým konzervám plniť nič z ich požiadaviek, pri ich pochodoch 65 tisíc ľudí odrazu reprezentuje celé ľudstvo a možno aj priľahlé galaxie. Pri pochode náckov šalejú z toho, aká je ulica primitívna, ale keď oni sami držia transparenty “Smer do fiče!”, tak je to vrchol vedeckej tvorivosti. Kiska sa môže vysmiať parlamentu, Fico sa nemôže ani len usmiať. Jedni môžu všetko, druhí nesmú nič. Ale hlavne, že sa hrajú na slušných a spravodlivých. No nie sú schopní Kiskovi vytknúť ani jednoznačné porušenie ústavy – až takí sú velice objektívni.
Keby aspoň jasne povedali, že sú zaujatí, ale nie, oni sa hrajú na veľkých vedátorov. Oháňajú sa všelijakým fact-checkingom, kontrolou demagógie, predstieraním racionálneho diskurzu, vysmievaním sa konšpiračným teóriám a tak. A potom dôjde na ich miláčika a na totálku vypínajú kritické myslenie, spriadajú najdivokejšie konšpiračné teórie od Putina až po Troškovú a používajú tie najšialenejšie demagogické skratky na zneužívanie vraždy dvoch mladých ľudí.
Liberálna kaviareň so všetkými svojimi politológmi, ústavnými právnikmi, komentátormi a analytikmi sa ukázala v plnej paráde: nulová osobnostná, morálna a vedecká integrita. Ženú ich iba obyčajné pudy ako nejaké násťročné pubertiačky na koncerte Justina Biebera. Klapky na očiach. Kiska môže všetko, Fico nesmie nič. Vybavené. Ale hlavne že nech žije racionalita, slušnosť a moderné Slovensko! Mne je z toho pokrytectva slovenskej liberálnej akože-inteligencie úplne – ale že úplne zle.
 
Príspevok Luboš Blaha o dvojakom metri liberálov a ich pokrytectve zobrazený najskôr Hlavné správy.