Bratislava 1. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Poslanec Národnej rady SR za Smer-SD a šéf školského parlamentného výboru Ľubomír Petrák nevidí v tejto chvíli dôvod na odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Tibora Gašpara. Odchod Kaliňáka žiada opozícia, ale aj v koaličnom Moste-Híd.
Na snímke poslanec Národnej rady SR za Smer-SD a šéf školského parlamentného výboru Ľubomír Petrák

“V tejto chvíli nevidím na to žiaden dôvod,” povedal Petrák. Ak by sa v procese vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice preukázali nejaké pochybenia, ovplyvňovanie alebo iné kroky, považoval by to Petrák za opodstatnené.
“V tomto prípade akékoľvek kroky, ktoré by smerovali k tomu, aby sme destabilizovali politickú scénu a znefunkčnili činnosť orgánov činných v trestnom konaní, nepovažujem za racionálne,” doplnil s tým, že dôvod nevidí teraz ani na predčasné voľby. Nebolo podľa neho nijako preukázané spojenie dvojnásobnej úkladnej vraždy s politikou.
Petrák hovoril aj o Viliamovi Jasaňovi, ktorý mal mať podľa medializovaných informácií väzby na taliansku mafiu. “Nikdy som nezaznamenal, že by mal styk s ľuďmi zo ‘závadového’ prostredia. Nemám vedomosti, že by pán Jasaň mal cieľavedomé pôsobenie s ľuďmi, ktorí sú z tohto prostredia,” doplnil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.